Productinformatie
| Artikel nummer | 204455 |
| Wijnsoort | Rode wijn |
| Druivensoort(en) | Primitivo |
| Land | Italië |
| Regio | Apulië |
| Jaargang | 2025 |
| Wijn predicaat | IGP |
| Smaak | zacht & soepel |
| Wijnstijl | krachtig & kruidig |
| Netto hoeveelheid (L) | 0,75 L |
| Alcoholgehalte (%) | 14,00 % vol |
| Restzuur (g) | 5,40 g/l |
| Restzoet (g) | 13,50 g/l |
| Drinktemperatuur | 16-18°C |
| Rijpingspotentieel | Nu op dronk en nog 3 jaar te bewaren |
| Wettelijke vermelding | bevat sulfieten |
| Wijnproducent | Menzatìa |
| Adres | Bottelaar: Menzatìa Vini SRL, Via Stazione 43, IT-39044 Ora (BZ) |
Proefnotitie
De wijn is diepdonkerrood met zwarte reflecties en het verleidelijke bouquet onthult donker fruit van bessen, pruimen en kersen, omlijst door specerijen en mediterrane kruiden. In de mond toont de wijn zich weelderig en sappig, met rijp donker fruit, kruidige en licht aardse nuances, een vleugje tabak, soepele tannines en harmonieuze zuren, uitmondend in een volle, ronde afdronk.
Lekker bij: gestoofde runderwangen met rozemarijn of klassieke pasta al ragù.
Onderscheidingen
99
Luca Maroni
The highest score: This wine has completely convinced the Italian star critic Luca Maroni. Intense fruit, a harmonious bouquet, and plenty of character – a velvety smooth indulgent experience!
Past bij
De grote drie: pizza, hamburger, steak. Doet het ook goed bij streetfoodfavorieten zoals pulled pork.
De wijn
Primitivo en negroamaro zijn de populairste rode druivensoorten in Zuid-Italië en worden hier gecombineerd tot een karaktervolle, tegelijkertijd ongecompliceerde wijn. De druiven worden op het optimale punt van rijpheid geoogst en traditioneel op de schillen vergist. Na het persen en de assemblage rijpt de wijn enkele maanden in roestvrijstalen tanks en houten vaten, om zijn volledige harmonie en expressiviteit te ontwikkelen.
Ingrediënten en voedingswaarden
ØVoedingsinformatie per 100 ml:
| Calorische waarde | 364 kJ (87 kcal) |
| Koolhydraten | 2,3 g |
| waarvan suiker | 1,35 g |
Bevat kleine hoeveelheden vet, verzadigde vetzuren, eiwit en zout.

