Borgo al PascoloPrimitivo di Manduria 2023
Inhoud 0,75L | € 13,27/L
Productinformatie
| Artikel nummer | 198196 |
| Wijnsoort | Rode wijn |
| Druivensoort(en) | Primitivo |
| Land | Italië |
| Regio | Apulië |
| Jaargang | 2023 |
| Wijn predicaat | DOP |
| Smaak | zacht & soepel |
| Wijnstijl | rond & volmondig |
| Netto hoeveelheid (L) | 0,75 L |
| Alcoholgehalte (%) | 14,50 % vol |
| Restzuur (g) | 5,90 g/l |
| Restzoet (g) | 11,00 g/l |
| Drinktemperatuur | 16-18°C |
| Rijpingspotentieel | Nu op dronk en nog 3 jaar te bewaren |
| Wettelijke vermelding | bevat sulfieten |
| Wijnproducent | Borgo al Pascolo |
| Adres | Bottelaar: Borgo al Pascolo, Via Rafi 11, IT-72020 Cellino San Marco (BR) |
Proefnotitie
Deze Apulische rode wijn heeft een diepe, donkerrode kleur met zwarte reflecties en ontvouwt een intense geur van zwarte kersen, pruimen en rode en zwarte bessen, begeleid door kruiden, tabak en vanille. In de mond is hij krachtig en sappig, met smaken van rijp donker fruit, nootachtige en aardse kruiden, geroosterde tonen, een vleugje karamel, soepele tannines, harmonieuze zuren, minerale accenten en een delicate zoetachtige romigheid in de volle, ronde afdronk.
Onderscheidingen
99
Luca Maroni
The highest score: This wine has completely convinced the Italian star critic Luca Maroni. Intense fruit, a harmonious bouquet, and plenty of character – a velvety smooth indulgent experience!
Past bij
Milde kaas, rosbief, gestoofd rundvlees en ragout. Bovendien geweldig als solist voor gezellige momenten.
De wijn
De primitivo-druiven voor deze Zuid-Italiaanse rode wijn zijn uitsluitend afkomstig van hoogwaardige wijngaarden die zijn toegelaten tot de strenge oorsprongsbenaming ‘di Manduria’. De volledig rijpe druiven werden selectief geoogst en bij een gecontroleerde temperatuur op klassieke wijze op de schillen vergist. Vervolgens rijpte de wijn 12 maanden in vaten van Frans eikenhout.

