Wolf & WomanGlen Frank Syrah 2024
Inhoud 0,75L | € 49,27/L
Productinformatie
| Artikel nummer | 198637 |
| Wijnsoort | Rode wijn |
| Druivensoort(en) | Syrah |
| Land | Zuid-Afrika |
| Regio | Swartland |
| Jaargang | 2024 |
| Smaak | droog |
| Wijnstijl | rijk & compact |
| Netto hoeveelheid (L) | 0,75 L |
| Alcoholgehalte (%) | 14,00 % vol |
| Restzuur (g) | 5,30 g/l |
| Restzoet (g) | 1,60 g/l |
| Drinktemperatuur | 16-18°C |
| Rijpingspotentieel | 2036 |
| Wettelijke vermelding | bevat sulfieten |
| Wijnproducent | Wolf & Woman |
| Adres | Bottelaar: Yellowwood Winery, Riebeeksriver Road, ZA-7306 Riebeek West |
Proefnotitie
Deze ‘Glen Frank Syrah’ is karaktervol en uniek. Het is een dichte en gestructureerde syrah, die aroma’s onthult van rozemarijn, tijm en sinaasappelschil, vergezeld van rijpe kersen- en bessentonen. Daarnaast zijn er hints van cacao en mokka, zwarte thee, peper en bresaola aanwezig. In de mond is de syrah fris, strak en gedisciplineerd, met rijpe, maar koele tannines, een duidelijke, energieke mineraliteit en een geslaagde balans.
Onderscheidingen
96
Tim Atkin
93
James Suckling
Spiced and peppery with cherries, plums, cocoa and licorice. Medium-bodied, dry and chalky in texture with firm, well-integrated tannins. Focused and persistent. A true syrah character with a sense of place. Sustainable. Drink or hold.
93
Vinous
The 2024 Syrah Glen Frank comes from Darling and saw ten months in old French oak barrels. Ripe blackcurrant and bilberry fruit on the nose, crushed violets and peony scents, this has plenty of vigour. The palate is medium-bodied with pliant tannins, very harmonious, bright and elegant, with a caressing and tender finish. This is very seductive and beautifully crafted by winemaker Jolandie Fouche.
Past bij
Rood vlees zoals rund- en lamsvlees of wild, maar ook fantastisch bij een kaasplateau. Onze speciale tip: tajine!
De wijn
De wijngaard Glen Frank ligt op een steile, zuidgerichte granietheuvel in Darling, met uitzicht op de zee die zo’n negen kilometer verderop ligt. Alle druiven werden met de hand in kisten geoogst en 24 uur lang koel bewaard. De volgende dag ondergingen de hele trossen een koude voorgisting in open gistingsvaten, vervolgens werden ze bij een hogere temperatuur spontaan vergist en na voltooiing van de gisting een week op de schillen gelaten. Daarna rijpte de wijn tien maanden in vaten van 300 en 500 liter.
Ingrediënten en voedingswaarden
ØVoedingsinformatie per 100 ml:
| Calorische waarde | 346 kJ (83 kcal) |
| Koolhydraten | 1,3 g |
| waarvan suiker | 0,16 g |
Bevat kleine hoeveelheden vet, verzadigde vetzuren, eiwit en zout.

