Productinformatie
| Artikel nummer | 203875 |
| Wijnsoort | Rode wijn |
| Druivensoort(en) | Primitivo |
| Land | Italië |
| Regio | Abruzzen |
| Jaargang | 2022 |
| Wijn predicaat | IGP |
| Smaak | droog |
| Wijnstijl | fruitig & evenwichtig |
| Netto hoeveelheid (L) | 0,75 L |
| Alcoholgehalte (%) | 14,00 % vol |
| Restzuur (g) | 5,50 g/l |
| Restzoet (g) | 6,00 g/l |
| Drinktemperatuur | 14-16°C |
| Rijpingspotentieel | Nu op dronk en nog 3 jaar te bewaren |
| Wettelijke vermelding | bevat sulfieten |
| Wijnproducent | Tenuta Ulisse |
| Adres | Bottelaar: Tenuta Ulisse SRL, Via San Polo, IT-66014 Crecchio (CH) |
Proefnotitie
De in roestvrijstalen tanks gerijpte ‘Primitivo’ uit Terre di Chieti is robijnrood met violetkleurige reflecties en onthult een aromatisch, rijp bouquet van kersen, pruimen en bramen, aangevuld met tonen van sering, cacao, een vleugje tabak en vanille. In de mond is de wijn zijdezacht en sappig, met een rijpe, vlezige en lichtzoete fruitkern, een zuivere structuur, zachte tannines en een verrassende frisheid.
Past bij
Tapas – de perfecte partner voor serranoham, olijven en chorizo. Ook goed te combineren met pasta en paella.
De wijn
Het fruit voor deze ‘Primitivo’ is afkomstig van 15 tot 20 jaar oude wijnstokken in de Terre di Chieti in de Abruzzen. De druiven worden rijp geoogst om de volle fruitexpressie en kracht van primitivo optimaal te benutten. Na een zorgvuldige selectie volgt een gisting van ongeveer tweeënhalve week in roestvrijstalen tanks, waarin de wijn ook verder rijpt.

