Cantine San MarzanoSessantanni Primitivo di Manduria Magnum 2020
Inhoud 1,50L | € 26,63/L
Productinformatie
| Artikel nummer | 201963 |
| Wijnsoort | Rode wijn |
| Druivensoort(en) | Primitivo |
| Land | Italië |
| Regio | Apulië |
| Jaargang | 2020 |
| Wijn predicaat | DOP |
| Smaak | zacht & soepel |
| Wijnstijl | krachtig & kruidig |
| Netto hoeveelheid (L) | 1,50 L |
| Alcoholgehalte (%) | 14,50 % vol |
| Restzuur (g) | 6,00 g/l |
| Restzoet (g) | 15,00 g/l |
| Drinktemperatuur | 16-18°C |
| Rijpingspotentieel | 2032 |
| Wettelijke vermelding | bevat sulfieten |
| Wijnproducent | Cantine San Marzano |
| Adres | Bottelaar: Cantine San Marzano, Via Monsignor Bello 9, IT-74020 San Marzano di San Giuseppe (TA) |
Proefnotitie
De wijn heeft een diepdonkerrode kleur met zwarte reflecties en de geconcentreerde aroma’s doen denken aan bramen, pruimen, frambozen en kersen, begeleid door specerijen, vanille en mediterrane kruiden. In de mond is de ‘Sessantanni’ krachtig en gelaagd. Hij presenteert rijp donker fruit, kruiden en specerijen, hints van tabak, vanille en koffie, soepele tannines, harmonieuze zuren en een volle, sappige, lange afdronk.
Onderscheidingen
99
Luca Maroni
The highest score: This wine has completely convinced the Italian star critic Luca Maroni. Intense fruit, a harmonious bouquet, and plenty of character – a velvety smooth indulgent experience!
Past bij
De grote drie: pizza, hamburger, steak. Doet het ook goed bij streetfoodfavorieten zoals pulled pork.
Cantine San Marzano
De Cantine San Marzano ligt in het hart van Apulië in San Marzano di San Giuseppe. De Cantine werd in 1962 opgericht door negentien wijnmakers en is uitgegroeid tot een van de modernste en grootste wijnbouwbedrijven in Zuid-Italië. Het wijngoed zette de Primitivo weer op de wereldkaart en speelt met topmerken als Neruno en Sessantanni een belangrijke rol binnen de trend.
De wijn
De primitivodruiven van struikwijnstokken (bush vines) van minstens 60 jaar oud rijpen in het zonnige zuiden van Italië in de regio Apulië. Ze werden selectief geoogst en klassiek vergist op de schillen bij een gecontroleerde temperatuur. De wijn rijpte vervolgens twaalf maanden in Franse en Amerikaanse eikenhouten vaten.

