The MarlboristGrande Sauvignon Marlborough 2023
Inhoud 0,75L | € 30,60/L
Productinformatie
| Artikel nummer | 199076 |
| Wijnsoort | Witte wijn |
| Druivensoort(en) | Sauvignon Blanc |
| Land | Nieuw-Zeeland |
| Regio | Marlborough |
| Jaargang | 2023 |
| Smaak | droog |
| Wijnstijl | aromatisch & expressief |
| Netto hoeveelheid (L) | 0,75 L |
| Alcoholgehalte (%) | 13,50 % vol |
| Restzuur (g) | 6,40 g/l |
| Restzoet (g) | 2,00 g/l |
| Drinktemperatuur | 10-12°C |
| Rijpingspotentieel | 2033 |
| Wettelijke vermelding | bevat sulfieten |
| Wijnproducent | The Marlborist |
| Adres | Bottelaar: The Malborist, 159 Middle Renwick Road, NZ-7201 Marlborough |
Proefnotitie
De ‘Grande Sauvignon’ uit 2023 laat op indrukwekkende wijze zien dat een sauvignon uit Marlborough niet per se grasachtig of tropisch hoeft te zijn. Het is een alternatieve stijl met een verleidelijke mix van rijpe nectarines, gegrilde perziken, gekonfijte ananas en sinaasappelolie. Daarnaast zijn er hints van hout, vanille, noten en brioche, saffraan, vlierbloesem en amandelen waar te nemen. In de mond is dit een zeer elegante, ronde en zijdezachte wijn, die tegelijkertijd doordrongen is van heerlijke, rijpe zuren en een elektriserende mineraliteit. Veel karakter, heel indrukwekkend.
Onderscheidingen
94
Robert Parker
The 2023 Grande Sauvignon is a richer, riper style of Sauvignon Blanc than the Alpine Rift wine tasted alongside. Here, the fruit is lower-yielding and handpicked and offers yellow peach, layers of saffron, orange oil and caper brine. The wine is matured in old puncheons and hogsheads for 15 months, and this has really opened the texture of the wine. It is full and round yet speared through the heart by the mouthwatering Marlborough acid line. It's silky, sleek and polished, with brilliant concentration of flavor. The tension through the middle palate and finish holds this wine in very good stead.
Past bij
De klassieker: quiche lorraine! Combineert ook goed met stevige gerechten zoals eend, aromatische zachte kaas of licht pikante curry’s.
De wijn
De druiven voor deze sauvignon blanc zijn afkomstig van drie uitzonderlijke wijngaarden in de Southern Valleys en Renwick. Ze groeien voornamelijk op löss-leembodem en rivierterrassen, waar jonge alluviale bodems diepe afzettingen van grauwacke (grijsgroene zandsteen) bedekken. Het sap werd overgebracht naar een mix van gebruikte Franse eikenhouten vaten en puncheons en vergistte spontaan gedurende meerdere maanden. Tijdens de rijping van 15 maanden in Franse eikenhouten vaten werd de gist af en toe geroerd (batonnage) en vond een gedeeltelijke malolactische gisting plaats.

