Productinformatie
| Artikel nummer | 203360 |
| Wijnsoort | Witte wijn |
| Druivensoort(en) | Sauvignon Blanc |
| Land | Nieuw-Zeeland |
| Regio | Marlborough |
| Jaargang | 2025 |
| Smaak | droog |
| Wijnstijl | sappig & fris |
| Netto hoeveelheid (L) | 0,75 L |
| Alcoholgehalte (%) | 11,50 % vol |
| Restzuur (g) | 6,70 g/l |
| Restzoet (g) | 4,60 g/l |
| Drinktemperatuur | 8-10°C |
| Rijpingspotentieel | Nu op dronk en nog 3 jaar te bewaren |
| Wettelijke vermelding | bevat sulfieten |
| Wijnproducent | Taonga |
| Adres | Bottelaar: D-RP-907151, Distributie door Vicampo.de GmbH, DE-55118 Mainz |
Proefnotitie
Deze fantastische Nieuw-Zeelandse wijn, typisch voor zijn soort en herkomst, schittert lichtgeel met lichtgroene reflecties in het glas. Hij onthult in de neus levendige aroma’s van kruisbessen, citrusvruchten en weidekruiden, evenals een vleugje groen gras en zwarte bessen. In de mond presenteert de sauvignon blanc zich zuiver en sappig, met tonen van tropisch fruit, groene kruiden, frisse zuren en een harmonieuze, knisperende afdronk.
Lekker bij: een sauvignon blanc die gemaakt lijkt voor de exotische keuken, verfijnde visgerechten en Aziatisch geïnspireerde salades.
Past bij
Gegrilde vis en zeevruchten – begeleidt ook uitstekend de verfijnde Aziatische keuken en zoetzure gerechten.
De wijn
De druiven groeien in de regio Marlborough, het Nieuw-Zeelandse paradijs voor sauvignon blanc. Hier, in het relatief groene klimaat, ontwikkelt de druivensoort zijn kruidige, tropische aroma. Bij aankomst in de kelder worden de druiven zorgvuldig geselecteerd, ontsteeld en vervolgens bij koele temperaturen vergist.
Ingrediënten en voedingswaarden
ØVoedingsinformatie per 100 ml:
| Calorische waarde | 293 kJ (70 kcal) |
| Koolhydraten | 1,4 g |
| waarvan suiker | 0,46 g |
Bevat kleine hoeveelheden vet, verzadigde vetzuren, eiwit en zout.

