AstrolabePinot Noir Marlborough 2022
Inhoud 0,75L | € 26,60/L
Productinformatie
| Artikel nummer | 198980 |
| Wijnsoort | Rode wijn |
| Druivensoort(en) | Pinot Noir |
| Land | Nieuw-Zeeland |
| Regio | Marlborough |
| Jaargang | 2022 |
| Smaak | droog |
| Wijnstijl | fruitig & evenwichtig |
| Netto hoeveelheid (L) | 0,75 L |
| Alcoholgehalte (%) | 13,50 % vol |
| Restzuur (g) | 4,60 g/l |
| Restzoet (g) | 0,90 g/l |
| Drinktemperatuur | 14-16°C |
| Rijpingspotentieel | 2032 |
| Wettelijke vermelding | bevat sulfieten |
| Wijnproducent | Astrolabe |
| Adres | Bottelaar: Astrolabe, 2 Horton Street, NZ-7201 Blenheim |
Proefnotitie
Marlborough is – net als het wijnhuis – vooral bekend om zijn witte wijnen, terwijl pinot noir eerder wordt geassocieerd met Martinborough of Central Otago. Ten onrechte, want in Marlborough worden prachtige, verfijnde, fruitige wijnen geproduceerd, zoals deze ‘Pinot Noir Marlborough’ van Simon Waghorn. Deze wijn geurt naar rode en donkere kersen, bramen en cranberries, viooltjes, kruiden, kreupelhout en wat gebladerte. Dit wordt verrijkt met een vleugje rook, cederhout en potloodslijpsel. In de mond is de wijn sappig, sensueel, elegant en fijnkorrelig, rijp en fris tegelijk. Een wellustige pinot noir.
Onderscheidingen
94
James Suckling
Perfumed aromas of wild blackberries, dark cherries, violets and potpourri. The medium-bodied palate has fine tannins and bright acidity, giving notes of raspberries, wet bark and lead pencil. Nicely balanced with a savory edge. Drink or hold. Screw cap.
Past bij
Tapas – de perfecte partner voor serranoham, olijven en chorizo. Ook goed te combineren met pasta en paella.
De wijn
De druiven van de verschillende pinotklonen zijn afkomstig uit de Waihopai- en Brancott-valleien in de Southern Valleys van de Wairau, via de verder zuidelijk gelegen, winderige Awatere-vallei tot aan de kustnabije wijngaarden van de zuidelijke Kēkerengū-kust. De wijnstokken wortelen in leemgrond en kalksteen. De pinot noir-druiven worden spontaan gefermenteerd in traditionele open kuipen, waarbij soms hele trossen worden gebruikt om de structuur en complexiteit van de wijn te vergroten. De rijping vindt plaats in goed opgeslagen, dichtporige Franse eikenhouten vaten.

