0,75l (€ 11,93/l)
Faubel Riesling vom gelben Buntsandstein 2025
Inhoud 0,75L | € 11,93/L
Productinformatie
| Artikel nummer | 200627 |
| Wijnsoort | Witte wijn |
| Druivensoort(en) | Riesling |
| Land | Duitsland |
| Regio | Palts |
| Jaargang | 2025 |
| Wijn predicaat | QbA |
| Smaak | droog |
| Wijnstijl | sappig & fris |
| Netto hoeveelheid (L) | 0,75 L |
| Alcoholgehalte (%) | 12,00 % vol |
| Restzuur (g) | 6,70 g/l |
| Restzoet (g) | 6,10 g/l |
| Drinktemperatuur | 8-10°C |
| Rijpingspotentieel | Nu op dronk en nog 3 jaar te bewaren |
| Wettelijke vermelding | bevat sulfieten |
| Wijnproducent | Faubel |
| Adres | Bottelaar: Weingut Faubel, Marktstraße 86, DE-67487 Maikammer |
Proefnotitie
De riesling is lichtgeel van kleur met lichtgroene reflecties en heeft een verkwikkend bouquet van citrusvruchten, appel, peer en perzik, begeleid door florale en kruidige toetsen. In de mond is hij sappig en zuiver. Hij toont rijp geel fruit, groene toetsen, een fris zuurtje, minerale accenten en een harmonieuze afdronk. Een zeer geslaagde Paltser terroir-riesling die niets te wensen overlaat.
Past bij
Gegrilde vis en zeevruchten – begeleidt ook uitstekend de verfijnde Aziatische keuken en zoetzure gerechten.
Faubel
Gerd Faubel nam het familiebedrijf over in 1998 en zet sindsdien de wijntraditie van zijn familie voort. Deze traditie gaat terug tot de 17e eeuw. Centraal bij het maken van uitstekende wijnen zijn voor Faubel een natuurlijke aanbouw, zoveel mogelijk handenarbeid en de modernste keldertechnieken. Hij streeft ernaar om ieder jaar weer uitgelezen en charmante wijnen te kunnen aanbieden.
De wijn
De Riesling vom gelben Buntsandstein is een 100% riesling. De wijnstokken groeien in eersteklas wijngaarden van het Paltser wijnhuis Faubel in Maikammer, Gimmeldingen en Haardt. Terroir-wijnmaker Gerd Faubel kiest voor een natuurlijke werkwijze in de wijngaard en een behoedzame vinificatie ten gunste van de natuurlijke aroma's. De bodem waarop de riesling gedijt, dankt zijn opvallende kleur aan een ijzerhydroxiden-mengsel genaamd limoniet, dat de wijnen een bijzonder verfijnde mineraliteit verleent.
Ingrediënten en voedingswaarden
ØVoedingsinformatie per 100 ml:
| Calorische waarde | 308 kJ (74 kcal) |
| Koolhydraten | 1,6 g |
| waarvan suiker | 0,61 g |
Bevat kleine hoeveelheden vet, verzadigde vetzuren, eiwit en zout.

