Champagne Veuve ClicquotLa Grande Dame Brut in geschenkdoos 2018
Inhoud 0,75L | € 239,93/L
Productinformatie
| Artikel nummer | 192050 |
| Wijnsoort | Champagne |
| Druivensoort(en) | 90% Pinot Noir, 10% Chardonnay |
| Land | Frankrijk |
| Regio | Champagne |
| Appellation | Champagne |
| Jaargang | 2018 |
| Wijn predicaat | AOP |
| Smaak | droog |
| Wijnstijl | fruitig & fris |
| Netto hoeveelheid (L) | 0,75 L |
| Alcoholgehalte (%) | 12,50 % vol |
| Restzuur (g) | 3,90 g/l |
| Restzoet (g) | 5,80 g/l |
| Drinktemperatuur | 8-10°C |
| Rijpingspotentieel | 2039 |
| Wettelijke vermelding | bevat sulfieten |
| Wijnproducent | Champagne Veuve Clicquot |
| Adres | Producent: MOËT Hennessy Deutschland, Seidlstrasse 23, DE-80335 München |
Proefnotitie
In de neus ontvouwt zich een fijn bouquet met aroma’s van citroenbloesem, rijp wit fruit en subtiele gisttonen, die onmiddellijk de nieuwsgierigheid wekken. In de mond is de champagne fris en elegant, met een levendige minerale textuur, een fijne perlage en een lange, harmonieuze afdronk vol finesse. Dit meesterwerk belichaamt de hoogste kwaliteit en belooft plezier op het hoogste niveau.
Onderscheidingen
96
Wine in Black
Deze champagne maakt indruk met een mooi evenwicht tussen frisheid, elegantie en minerale diepte. De lange rijpingsperiode geeft hem een complexe structuur en een lange, elegante afdronk – een must voor fijnproevers!
Past bij
Witte vissoorten, geraffineerde salades, summerrolls en klassieke voorgerechten zoals meloen met ham. Ook perfect als aperitief.
De wijn
Deze champagne is gemaakt van zorgvuldig geselecteerde druiven van de beste cru’s in de Champagne, voornamelijk van pinot noir en chardonnay. Na de traditionele gisting op fles rijpt de champagne minstens zeven jaar in de historische krijtkelders van Veuve Clicquot, wat hem zijn complexe structuur en elegantie heeft gegeven.

