0,75l (€ 14,60/l)
Tenuta Ulisse Pecorino 2025
Inhoud 0,75L | € 14,60/L
Productinformatie
| Artikel nummer | 203179 |
| Wijnsoort | Witte wijn |
| Druivensoort(en) | Pecorino |
| Land | Italië |
| Regio | Abruzzen |
| Jaargang | 2025 |
| Wijn predicaat | IGP |
| Smaak | droog |
| Wijnstijl | harmonieus & fruitig |
| Netto hoeveelheid (L) | 0,75 L |
| Alcoholgehalte (%) | 13,00 % vol |
| Restzuur (g) | 5,50 g/l |
| Restzoet (g) | 4,00 g/l |
| Drinktemperatuur | 10-12°C |
| Rijpingspotentieel | Nu op dronk en nog 3 jaar te bewaren |
| Wettelijke vermelding | bevat sulfieten |
| Wijnproducent | Tenuta Ulisse |
| Adres | Bottelaar: Tenuta Ulisse, Via San Polo 40, IT-66014 Crecchio (CH) |
Proefnotitie
De wijn heeft een lichtstrogele kleur met groenachtige reflecties en het uitnodigende bouquet toont aroma’s van perzik, citrusvruchten, papaja en een beetje ananas, evenals fijne kruiden. In de mond is de pecorino sappig en evenwichtig. Hij presenteert rijp geel en wit fruit, een vleugje groene kruiden en florale hints, een harmonieus zuurtje, minerale toetsen en een fijne romigheid in de verkwikkende afdronk.
Past bij
Kalkoen, parelhoen, verfijnde groenten en frisse salades met pittige sauzen. Ook geweldig bij voorgerechten!
Tenuta Ulisse
Tenuta Ulisse ligt in Crecchio, een kleine gemeente in Abruzzo. De familie Ulisse maakt hier al generaties lang wijn, maar het officiële oprichtingsjaar van het moderne wijnhuis is 2006. Momenteel beslaat de wijngaard ongeveer 55 hectare. Waar de wijnkelder met moderne technologieën wordt bedreven, wordt er in de wijngaarden relatief traditioneel gewerkt.
De wijn
De druiven groeien in de wijngaarden van Crecchio aan de Adriatische kust. Ze werden selectief geoogst en voorzichtig geperst. De most fermenteerde vervolgens bij een gecontroleerde temperatuur in roestvrijstalen tanks. Er werd bewust geen hout gebruikt in het rijpingsproces, zodat de wijn zijn pure fruittonen en verkwikkende frisheid behoudt.
Ingrediënten en voedingswaarden
ØVoedingsinformatie per 100 ml:
| Calorische waarde | 346 kJ (83 kcal) |
| Koolhydraten | 2,0 g |
| waarvan suiker | 0,4 g |
Bevat kleine hoeveelheden vet, verzadigde vetzuren, eiwit en zout.

