0,75l (€ 10,00/l)
Productinformatie
| Artikel nummer | 203355 |
| Wijnsoort | Rosé |
| Druivensoort(en) | Cinsault, Grenache, Syrah |
| Land | Frankrijk |
| Regio | Rhône |
| Appellation | Côtes du Luberon |
| Jaargang | 2025 |
| Smaak | droog |
| Wijnstijl | fruitig & fris |
| Netto hoeveelheid (L) | 0,75 L |
| Alcoholgehalte (%) | 12,50 % vol |
| Restzuur (g) | 4,10 g/l |
| Restzoet (g) | 0,30 g/l |
| Drinktemperatuur | 8-10°C |
| Rijpingspotentieel | Nu op dronk en nog 3 jaar te bewaren |
| Wettelijke vermelding | bevat sulfieten |
| Wijnproducent | Famille Perrin |
| Adres | Bottelaar: La Vieille Ferme, 333 Route de Jonquière, FR-84100 Orange |
Proefnotitie
Deze wijn is een traktatie voor elke zonnige dag van het jaar – en voor alle andere dagen. De cuvée schittert in een klassieke lichtroze kleur in het glas en de aroma’s doen denken aan rode bessen, zure kersen, frambozen en veenbessen, grapefruit en citroen. Ook vleugjes Provençaalse kruiden en koele, steenachtige toetsen zijn waarneembaar. In de mond toont de wijn een levendig zuurtje, een verrukkelijke ziltigheid, knisperend fruit en een fijne mineraliteit. Een frisse rosé uit het zuiden die vakantiegevoelens oproept.
Lekker bij: mediterrane salades, gegrilde vis of verfijnde veganistische en vegetarische gerechten.
Past bij
Witte vissoorten, geraffineerde salades, summerrolls en klassieke voorgerechten zoals meloen met ham. Ook perfect als aperitief.
De wijn
De ‘La Vieille Ferme’ is een cuvée gemaakt van cinsault, grenache en syrah. De wijnstokken staan voornamelijk in het Parc Regional du Luberon, in de buurt van Avignon, Aix-en-Provence en Manosque. De wijngaarden liggen op een hoogte van ongeveer 300 meter en worden gekenmerkt door platte stenen, kalkmergel en klei, ontstaan door alluviale afzettingen van Alpenrivieren. Nadat de druiven in de kelder zijn aangekomen, worden ze na een korte rusttijd geperst. De wijn wordt vervolgens ongeveer twee weken vergist en gerijpt in roestvrijstalen, thermogereguleerde tanks.
Ingrediënten en voedingswaarden
ØVoedingsinformatie per 100 ml:
| Calorische waarde | 328 kJ (78 kcal) |
| Koolhydraten | 0,9 g |
| waarvan suiker | 0,03 g |
Bevat kleine hoeveelheden vet, verzadigde vetzuren, eiwit en zout.

