0,75l (€ 15,93/l)
Cantine San Marzano Amai Susumaniello Rose 2025
Inhoud 0,75L | € 15,93/L
Productinformatie
| Artikel nummer | 201782 |
| Wijnsoort | Rosé |
| Druivensoort(en) | Susumaniello |
| Land | Italië |
| Regio | Apulië |
| Jaargang | 2025 |
| Wijn predicaat | IGP |
| Smaak | droog |
| Wijnstijl | fruitig & fris |
| Netto hoeveelheid (L) | 0,75 L |
| Alcoholgehalte (%) | 13,00 % vol |
| Restzuur (g) | 5,80 g/l |
| Restzoet (g) | 6,00 g/l |
| Drinktemperatuur | 8-10°C |
| Rijpingspotentieel | Nu op dronk en nog 3 jaar te bewaren |
| Wettelijke vermelding | bevat sulfieten |
| Wijnproducent | Cantine San Marzano |
| Adres | Bottelaar: Cantine San Marzano, Via Monsignor Bello 9, IT-74020 San Marzano di San Giuseppe (TA) |
Proefnotitie
Deze zalmroze rosato onthult heerlijke aroma’s van rode bessen en bloedsinaasappels, mediterrane kruiden, bloesem en een vleugje groene thee. Op de tong is hij sappig, evenwichtig en elegant. Hij toont rood en geel fruit, plantaardig-kruidige en florale toetsen, een hint van honing, een harmonieus zuurtje, minerale nuances en een ronde, levendige afdronk.
Lekker bij: gegrilde vis, mediterrane groentegerechten of antipasti.
Past bij
Witte vissoorten, geraffineerde salades, summerrolls en klassieke voorgerechten zoals meloen met ham. Ook perfect als aperitief.
Cantine San Marzano
De Cantine San Marzano ligt in het hart van Apulië in San Marzano di San Giuseppe. De Cantine werd in 1962 opgericht door negentien wijnmakers en is uitgegroeid tot een van de modernste en grootste wijnbouwbedrijven in Zuid-Italië. Het wijngoed zette de Primitivo weer op de wereldkaart en speelt met topmerken als Neruno en Sessantanni een belangrijke rol binnen de trend.
De wijn
De susumaniello-wijnstokken wortelen in diepe, skeletrijke zandgrond vlak bij de kust. De rijpe druiven worden 's ochtends vroeg, wanneer het nog koel is, met de hand geoogst en voorzichtig geperst onder de bescherming van edelgas om een frisse, fruitige, zachtroze most te verkrijgen. Deze wordt vergist bij een gecontroleerde temperatuur in roestvrijstalen tanks. Hierin rijpt de wijn ook nog eens drie maanden.
Ingrediënten en voedingswaarden
ØVoedingsinformatie per 100 ml:
| Calorische waarde | 325 kJ (77 kcal) |
| Koolhydraten | 1,3 g |
| waarvan suiker | 0,6 g |
Bevat kleine hoeveelheden vet, verzadigde vetzuren, eiwit en zout.

