Productinformatie
| Artikel nummer | 197852 |
| Wijnsoort | Rode wijn |
| Druivensoort(en) | Primitivo |
| Land | Italië |
| Regio | Apulië |
| Jaargang | 2024 |
| Wijn predicaat | IGP |
| Smaak | droog |
| Wijnstijl | krachtig & kruidig |
| Netto hoeveelheid (L) | 0,75 L |
| Alcoholgehalte (%) | 12,50 % vol |
| Restzuur (g) | 5,60 g/l |
| Restzoet (g) | 7,00 g/l |
| Drinktemperatuur | 16-18°C |
| Rijpingspotentieel | Nu op dronk en nog 3 jaar te bewaren |
| Wettelijke vermelding | bevat sulfieten |
| Wijnproducent | Tondoro |
| Adres | Bottelaar: Cantine San Marzano, Via Monsignor Bello 9, IT-74020 San Marzano di San Giuseppe (TA) |
Proefnotitie
De primitivo bezit een intens robijnrode kleur met violette reflecties en verspreidt een verleidelijk, complex bouquet met aroma’s van kersen, wilde bessen en pruimen, begeleid door fijne toetsen van rozemarijn en zoetige specerijen zoals vanille, peper en koffie. In de mond toont hij zijn rijkdom aan smaken en weelderige body, met zachte tannines en fijne zuren. De 'Tondoro' is heerlijk harmonieus en plezierig tot in de lange afdronk.
Past bij
De grote drie: pizza, hamburger, steak. Doet het ook goed bij streetfoodfavorieten zoals pulled pork.
De wijn
De primitivodruiven voor deze wijn komen van verschillende wijngaarden van Cantine San Marzano. Ze groeien ongeveer 100 meter boven zeeniveau op niet al te diepe, mediumfijne bodems en zijn blootgesteld aan grote temperatuurverschillen tussen dag en nacht. Na het oogsten ondergingen de druiven een temperatuurgecontroleerde maceratie en een alcoholische gisting met geselecteerde gisten gedurende ongeveer 10 dagen. De wijn rijpte vervolgens in roestvrijstalen tanks om de intense fruittonen te behouden.
Ingrediënten en voedingswaarden
ØVoedingsinformatie per 100 ml:
| waarvan suiker | 0,7 g |
Bevat kleine hoeveelheden vet, verzadigde vetzuren, eiwit en zout.

