Productinformatie
| Artikel nummer | 208692 |
| Wijnsoort | Rode wijn |
| Druivensoort(en) | Primitivo |
| Land | Italië |
| Regio | Apulië |
| Jaargang | 2025 |
| Wijn predicaat | IGP |
| Smaak | zacht & soepel |
| Wijnstijl | rond & volmondig |
| Netto hoeveelheid (L) | 0,75 L |
| Alcoholgehalte (%) | 14,00 % vol |
| Restzuur (g) | 6,00 g/l |
| Restzoet (g) | 27,00 g/l |
| Drinktemperatuur | 16-18°C |
| Rijpingspotentieel | Nu op dronk en nog 3 jaar te bewaren |
| Wettelijke vermelding | bevat sulfieten |
| Wijnproducent | Cantine di Ora |
| Adres | Bottelaar: Cantine di Ora, Via Stazione 43, IT-39040 Ora (BZ) |
Proefnotitie
Zijn diepdonkere purperrode kleur met violette reflecties verraadt al dat deze wijn krachtig en intens is. In de neus ontvouwen zich aroma’s van kersen, donkere pruimen en bramen, begeleid door tonen van rozijnen, vanille en een vleugje tabak. In de mond is hij vol en harmonieus, met fluweelzachte tannines die het rijke fruit elegant dragen en uitmonden in een ronde, soepele afdronk.
Lekker bij: gestoofd rundvlees, lamskroon of kruidige ovengerechten met mediterrane kruiden.
Onderscheidingen
99
Luca Maroni
Die Höchstpunktzahl: Dieser Wein hat den italienischen Star-Kritiker Luca Maroni voll und ganz überzeugt. Intensive Frucht, ein harmonisches Bouquet und ganz viel Charakter – ein samtig weiches Genusserlebnis!
Past bij
Milde kaas, rosbief, gestoofd rundvlees en ragout. Bovendien geweldig als solist voor gezellige momenten.
De wijn
De ‘Masso Antico Collezione Oro’ Primitivo Appassito van Cantine di Ora is volledig gemaakt van primitivo uit Zuid-Italië. Na de oogst werden de druiven eerst gedroogd om de aroma’s te concentreren. De vergisting en rijping vonden vervolgens uitsluitend plaats in roestvrijstalen tanks om de fruitige frisheid te behouden.
Ingrediënten en voedingswaarden
ØVoedingsinformatie per 100 ml:
| Calorische waarde | 369 kJ (89 kcal) |
| Koolhydraten | 0,0 g |
| waarvan suiker | 2,7 g |
Bevat kleine hoeveelheden vet, verzadigde vetzuren, eiwit en zout.

