Cloudy BaySauvignon Blanc Marlborough 2025
Inhoud 0,75L | € 37,27/L
Productinformatie
| Artikel nummer | 201785 |
| Wijnsoort | Witte wijn |
| Druivensoort(en) | Sauvignon Blanc |
| Land | Nieuw-Zeeland |
| Regio | Marlborough |
| Jaargang | 2025 |
| Smaak | droog |
| Wijnstijl | harmonieus & fruitig |
| Netto hoeveelheid (L) | 0,75 L |
| Alcoholgehalte (%) | 13,50 % vol |
| Restzuur (g) | 7,00 g/l |
| Restzoet (g) | 1,70 g/l |
| Drinktemperatuur | 8-10°C |
| Rijpingspotentieel | Nu op dronk en nog 3 jaar te bewaren |
| Wettelijke vermelding | bevat sulfieten |
| Wijnproducent | Cloudy Bay |
| Adres | Bottelaar: Moet Hennessy Deutschland GmbH, Seidlstr. 23, 80335 München |
Proefnotitie
Deze Nieuw-Zeelander heeft een lichtgele kleur met groene reflecties. In de neus lijkt de ‘Cloudy Bay Sauvignon Blanc’ eerst wat ingetogen, tegelijkertijd finesserijk. Met een beetje lucht zijn dan diepe en verleidelijke aroma’s van citrusvruchten, limoen, abrikoos en sinaasappelbloesem waarneembaar. In de mond toont de sauvignon blanc uit Marlborough een heerlijke intensiteit, met sappige tonen van passievrucht die versmelten met toetsen van citrusvruchten, wit steenfruit, limoen, roze peper, hibiscus en roze grapefruit. In de lange, geconcentreerde afdronk komt nog een verrukkelijke ziltigheid naar voren. Enorm geslaagd.
Mijn eettip: heerlijk bij fijne vissoorten zoals dorade, zeebaars of zalmforel.
Onderscheidingen
93
Wine Spectator
Concentrated and fragrant, with lemongrass, lemon verbena and celery salt notes to complement the pineapple, mango and lemon curd flavors, backed by a touch of orange sherbet. Gains momentum on the long, expressive finish. Drink now. 293,000 cases made, 80,000 cases imported.
Past bij
Kalkoen, parelhoen, verfijnde groenten en frisse salades met pittige sauzen. Ook geweldig bij voorgerechten!
De wijn
De ‘Cloudy Bay Sauvignon Blanc’ staat voor de kunst om sauvignondruiven van verschillende wijngaarden in Marlborough zo te assembleren, dat de stijl van het huis voor 100 procent wordt bereikt. De druiven van elke wijngaard worden apart vergist voordat ze worden samengevoegd. De opbrengsten bij Cloudy Bay liggen ongeveer 30 procent onder het gemiddelde van Marlborough, om de kwaliteit op het hoogste niveau te houden. Het fruit van 90 verschillende percelen wordt geproefd voordat de uiteindelijke cuvée wordt samengesteld. De wijn rijpt deels in roestvrij staal en deels in grote houten vaten.
Ingrediënten en voedingswaarden
ØVoedingsinformatie per 100 ml:
| Calorische waarde | 321 kJ (77 kcal) |
| Koolhydraten | 0,9 g |
| waarvan suiker | 0,17 g |
Bevat kleine hoeveelheden vet, verzadigde vetzuren, eiwit en zout.

