AstrolabeAwatere Valley Sauvignon Blanc Marlborough 2024
Inhoud 0,75L | € 26,60/L
Productinformatie
| Artikel nummer | 198979 |
| Wijnsoort | Witte wijn |
| Druivensoort(en) | Sauvignon Blanc |
| Land | Nieuw-Zeeland |
| Regio | Marlborough |
| Jaargang | 2024 |
| Smaak | droog |
| Wijnstijl | sappig & fris |
| Netto hoeveelheid (L) | 0,75 L |
| Alcoholgehalte (%) | 13,50 % vol |
| Restzuur (g) | 6,70 g/l |
| Restzoet (g) | 1,10 g/l |
| Drinktemperatuur | 8-10°C |
| Rijpingspotentieel | Nu op dronk en nog 3 jaar te bewaren |
| Wettelijke vermelding | bevat sulfieten |
| Wijnproducent | Astrolabe |
| Adres | Bottelaar: Astrolabe, 2 Horton Street, NZ-7201 Blenheim |
Proefnotitie
Deze geurige ‘Awatere Valley Sauvignon Blanc’ heeft een lichtstrogele kleur met groene reflecties en onthult aroma’s die doen denken aan limoensap en -schil, citroengras, verbena, kiwi en Padrón-pepers met hints van witte bessen en kruisbessen. Ook ziltige tonen komen naar voren, wat resulteert in een intens bladachtig, maritiem en karaktervol totaalbeeld. In de mond is de sauvignon uit Marlborough geconcentreerd, knisperend, compact en complex, evenwichtig en krachtig. Een meesterwerk!
Onderscheidingen
94
Robert Parker
The 2024 Awatere Valley Sauvignon Blanc is excellent. It is crunchy, green, piercingly intense, leafy/herbal, maritime and enduring through the finish. This is a magnificent Sauvignon Blanc—distinct and packed with personality. Perhaps it is possible to overlook the phenolics through the finish in favor of the fruit, which is so concentrated and impressive; but it would be an oversight steeped in error, as the wine has a chalky balance and draw that tempers the fruit power. 13.5% alcohol, sealed under screw cap.
94
James Suckling
A very refined and focused sauvignon blanc with sliced green melon and cinnamon. Medium-bodied, it has creamy texture and a delicious finish with just the right amount of flint undertone. Wow. Drink now. Screw cap.
Past bij
Gegrilde vis en zeevruchten – begeleidt ook uitstekend de verfijnde Aziatische keuken en zoetzure gerechten.
De wijn
De sauvignon blanc is afkomstig van wijngaarden van de families Lissaman en Jones in de Awatere Valley, met licht glooiende, goed doorlatende, diepe leemgronden en matig diepe zandige leemgronden van grauwacke-alluvium. De druiven werden tussen 24 en 29 maart 2024 geoogst in de koele avondlucht. Daarna werden de druiven ontsteeld en licht geperst, waarbij het contact met de schillen minimaal was. Het heldere, koud geklaarde sap werd in roestvrijstalen tanks bij lage temperaturen vergist met behulp van neutrale wijngiststammen, zodat de krachtige fruitaroma's konden domineren.
Ingrediënten en voedingswaarden
ØVoedingsinformatie per 100 ml:
| Calorische waarde | 311 kJ (77 kcal) |
| Koolhydraten | 1,0 g |
| waarvan suiker | 0,11 g |
Bevat kleine hoeveelheden vet, verzadigde vetzuren, eiwit en zout.

