De Azienda Agricola Ca’del Baio is gevestigd in Treiso, in de provincie Cuneo en de landstreek Langhe. Het is een typisch Italiaans familiebedrijf. Al meer dan honderd jaar en vier generaties werkt de familie Grasso hier, tegenwoordig grootvader Ernesto, vader Giulio en moeder Luciana en drie dochters Paola, Valentina en Federica. Het wijngoed produceert zeer goede Piëmontse wijnen en dat tegen familiaire prijzen!
Meer lezen'Wijnmaker van het jaar' in Gambero Rosso 2016
"De dochters van de Grasoo-familie, Paola, Valentina en Federica, raken steeds meer betrokken bij het algemeen management en consolideren langzaam maar zeker de belangrijke positie binnen dit bedrijf in het Barbaresco-gebied. Dit jaar juichen we Giulio Grasso toe, die gekozen werd als wijnmaker van 't jaar. De definitie en het karakter van de wijnen maken de stijl van deze producent herkenbaar, waardoor er steeds meer Italiaanse en buitenlandse liefhebbers komen, van riesling tot barberesco wijngaardwijnen, tot een altijd overtuigende Moscato met een unieke prijs-prestatieverhouding." Giulio Grasso
Robert Parker’s Wine Advocate
"Giulio Grasso’s family entered the wine business “late,” as he tells it, because his male ancestors were soldiers in the various World Wars. Only after the turmoil in Europe settled, in the mid 1950s, did the family start to bottle wine. The estate’s most precious vineyard, the three hectares they own in the Asili cru, was a wedding dowry from Giulio’s grandmother (from Barbaresco) to his grandfather (from Treiso). Today, the family owns 25 hectares including the Valgrande and Marcarini crus in Treiso and the Asili and Pora crus in Barbaresco. The Ca’ del Baio line-up is extremely impressive and delightful. These are some of the best wines from Barbaresco." Monica Larner
De Azienda Agricola Ca’del Baio is gevestigd in Treiso, in de provincie Cuneo en de landstreek Langhe. Het is een typisch Italiaans familiebedrijf. Al meer dan honderd jaar en vier generaties werkt de familie Grasso hier, tegenwoordig grootvader Ernesto, vader Giulio en moeder Luciana en drie dochters Paola, Valentina en Federica. Het wijngoed produceert zeer goede Piëmontse wijnen en dat tegen familiaire prijzen!
Het 25 hectare grote wijngoed is gespecialiseerd in de druivensoort nebbiolo en bezit met de vier hoogwaardige percelen ‘Asili’, ‘Pora’, ‘Macarini’ en ‘Valgrande’ echt de mooiste locaties van het Barbaresco gebied. Ook de andere druivensoorten die er worden verbouwd, zoals de dolcetto, barbera, moscato en chardonnay, zijn klassiek voor het aanbouwgebied. Alleen de riesling is ongebruikelijk in Piëmont. In de kelder bevindt zich een hele serie verschillende vaten, die afhankelijk van het soort wijn en de afkomst gebruikt worden. Het werk in de wijngaard wordt gekenmerkt door tientallen jaren ervaring. Dit is ook aan de andere kant van de oceaan niet onopgemerkt gebleven. Monica Larner, van Robert Parker’s Wine Advocate, steekt haar bewondering niet onder stoelen of banken: “Giulio’s father, Ernesto, farms the vineyards today at age 91. The Ca’del Baio line-up is extremely impressive and delightful. These are some of the best wines from Barbaresco.”